Mladí ochránci přírody, z.s.

veřejně prospěšný spolek zabývající se prací s dětmi a mládeží

Logo MOP

Kvalifikace

Bez důkladných znalostí nemůže vedoucí seriózně a dlouhodobě působit v oblasti mimoškolní práce s dětmi a mládeží. Kvalifikaci (a to především vedoucích našich MOPíků) považujeme za téměř zásadní pro kvalitní činnost. Proto organizujeme několik forem získávání a zvyšování odborných znalostí všech, kteří dobrovolně pracují s dětmi při mimoškolních aktivitách.

Hlavní vedoucí táborů

kval-nahled Kurz akreditovaný MŠMT je určen zejména vážným zájemcům o odborně náročnou práci s dětským mimoškolním kolektivem. Z odborného hlediska se kurz sestává ze 6 oblastí:

Kurz je zahájen několikadenním soustředěním (zpravidla v říjnu), kde ja každé oblasti věnován půlden až jeden seminární den. Je určen pro 18leté a starší, především vedoucí MOPíků (popř. táborů). Všichni účastníci získají 5 učebních příruček. V prosinci pak probíhají zkoušky. Mladí ochránci přírody vlastní pro tuto oblast akreditaci MŠMT. Nejbližší kurz bude v listopadu 2019.

Vstupní kvalifikace

vyzva-nahledKurz vstupní kvalifikace je určen mladým lidem ve věku 14 – 18 let, kteří chtějí začít pracovat s dětmi a chtějí pro tuto funkci získat nezbytnou teorii a praxi. Jde o odlehčenou verzi „velké kvalifikace“ se zaměřením na praktické zkušenosti. Za určitých podmínek může kurz realizovat každý Kámen. Kurzy mají různou formu, ať již jako víkendové akce či týdenní soustředění. Pro kurzy jsou využívány stejné učební texty jako pro „velkou kvalifikaci“.

Mladí ochránci přírody pořádají kurzy Vstupní kvalifikace Výzva s frekvencí cca jednou za 3 roky – to je zhruba doba za kterou se sejde cca 15–20 zájemců. Nejbližší kurz bude dle počtu zájemců v roce 2018.

Informace o kurzech VÝZVA najdete na adrese http://vyzva.emop.cz

Mladí ochránci přírody
Dittrichova 9, Praha 2

Profil na FacebookuProfil na Google +

Naše další aktivity:

Zasoutěžte si s námi a udělejte při tom něco pro příroduNárodní registr pramenů a studánek

Podporují nás
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Hlavní město Praha MČ Praha 6 MČ Praha 2 Ministerstvo životního prostředí